Menu Close

Stanovisko k poškodeniu hracej plochy futbalového štadióna v Prievidzi

Počas uplynulého víkendu sa na futbalovom štadióne v Prievidzi odohrali, už po druhýkrát majstrovstvá Slovenska, vo ultimatefrisbee. Po minuloročnej dobrej skúsenosti s organizátormi tohto podujatia bolo rozhodnuté pokračovať v tejto tradícii a umožniť konanie majstrovstiev aj v tomto roku.

Kombináciou vplyvov daždivého počasia, necitlivého prístupu hráčov a organizátorov a z časti  aj podcenením situácie zo strany nášho zodpovedného pracovníka, došlo k poškodeniu trávnatej plochy nad rámec bežného opotrebenia.

Nejedná sa však o trvalé, resp. neodstrániteľné poškodenie trávnika na futbalovom štadióne tak, ako to bolo pôvodne prezentované.

V súčasnej dobe je trávnik na futbalovom štadióne v starostlivosti údržbárov – trávnikárov s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí sa s podobnou situáciou už v minulosti viackrát stretli a vždy sa im podarilo trávnik uviesť do pôvodného stavu. Predpokladáme obnovu trávnatej plochy v priebehu tohto týždňa, najneskôr budúceho týždňa.

Od včerajšieho dňa prebiehajú na trávnatej ploche regeneračné zásahy, a už dnes je viditeľné zlepšenie stavu (viď príloha). Voči zodpovednému pracovníkovi boli vyvodené príslušné opatrenia a právny zástupca našej spoločnosti vyhodnocuje mieru zodpovednosti organizátora podujatia.

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy