Menu Close

Parkujte bezpečne a pohodlne aj v centre Prievidze

Od roku 2018 môžu obyvatelia aj návštevníci mesta využívať na platbu za parkovanie mobilnú aplikáciu ParkDots. Tá v čase pandémie prináša bezpečné riešenie, pri ktorom sa vyhnete manipulácii s hotovosťou a kontaktu s parkovacím automatom. V týchto dňoch bola možnosť platby prostredníctvom aplikácie ParkDots zavedená aj na parkovisku na ulici A. Hlinku.

Vďaka mobilnej aplikácii ParkoDots prichádza v prievidzskom systéme parkovania ďalšia novinka. Spúšťa sa tzv. parkomat v mobile. Ide o možnosť online platby prostredníctvom mobilu za parkovanie na uzavretom, závorovom parkovisku na ulici A. Hlinku v centre mesta.

Parkovisko na Ul. A. Hlinku sa nachádza v centre mesta v bezprostrednej blízkosti obchodných domov Vtáčnik, Prior a mnohých inštitúcií. Na rozlohe 1 000 m² je k dispozícii až 60 parkovacích miest. Kvôli týmto dvom premenným je často využívaným miestom na parkovanie. Mesto Prievidza sa z tohto dôvodu rozhodlo priniesť inovatívne riešenie v podobe rozšírenia funkcií aplikácie ParkDots.

„Klasický parkomat neprináša vždy bezproblémový a bezpečný proces platby. Chýbajúca hotovosť, parkomat bez možnosti platby kartou, komplikovaná obsluha parkomatu, manipulácia s peniazmi a kontakt s parkomatom predstavujú riziká a komplikácie. Do popredia sa v súčasnosti dostáva aj téma ochrany zdravia a bezpečnosti. Práve vďaka využívaniu aplikácie môžete dodržiavať bezpečný odstup a minimalizovať riziko. Medzi hlavné výhody, ktoré parkomat v mobile prinesie aj vodičom v Prievidzi patrí pohodlie, bezpečnosť, úspora času a bezproblémový odchod z parkoviska. Platba mobilnou aplikáciou je navyše eco-friendly alternatívou ku klasickému lístočkovému parkomatu. S ParkDots minimalizujete počet parkovacích lístkov a nezaťažujete životné prostredie“, priblížil Roman Bartoš vedúci strediska miestnych komunikácií a správy parkovísk.

Ako zaplatiť cez aplikáciu na parkovisku Ul. A. Hlinku?
Vodič klasicky vstupuje na závorové parkovisko, vezme si parkovací lístok a zaparkuje. Po návrate k autu naskenuje svoj lístok prostredníctvom aplikácie, potvrdí úhradu a opúšťa priestory parkoviska. Pre rýchlu a pohodlnú manipuláciu je možné platobnú kartu registrovať. Údaje sú bezpečne uložené na strane banky a pri ďalšom parkovaní budú hneď k dispozícii.

O aplikácii
Mobilnú aplikáciu ParkDots za roky jej fungovania v meste Prievidza pozná a využíva mnoho vodičov. Ponúka jednoduchý a rýchly spôsob platby parkovného priamo z mobilu. Bez hotovosti a potreby fyzického parkovacieho lístka. Virtuálny parkovací lístok získa používateľ aplikácie hneď po zaplatení a má ho bezpečne uschovaný vo svojom telefóne. Pred uplynutím doby platnosti parkovacieho lístka je vodič upozornený a parkovné je možné bez problémov predĺžiť. Na závorovom parkovisku je prvých 10 minút parkovania zadarmo a následne každá začatá hodina je spoplatnená sumou 0,70 €. Ďalšie hodiny sú spoplatnené bežnou sadzbou.

Aplikácia ParkDots pochádza z dielne IT spoločnosti PosAm, ktorá patrí do skupiny Deutsche Telekom. Kľúčovými prvkami tohto smart riešenia pre parkovanie je mobilná aplikácia pre používateľov a centrálny riadiaci systém pre mestá. Ten môže byť doplnený o monitorovacie senzory vo vozovke, mobilnú aplikáciu na kontrolu parkovania, kontrolné autíčko s možnosťou skenovania EČV a ďalšie iné.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre oba operačné systémy Android aj iOS. Viac informácií nájdete na www.parkdots.com.

Zanechať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy